ייעוץ והצעת מחיר

בוטוקס

 

הזרקת בוטולניום טוקסין Botox® (בוטוקס) או Dysport® מתאימה לאנשים צעירים יחסית הסובלים מקמטי הבעה שאינם יכולים או אינם מעוניינים לעבור פעולות כירורגיות נרחבות יותר כמו מתיחת פנים או מצח.

 

 

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת התהליך הזרקת בוטוקס, היתרונות והחסרונות של בוטוקס ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

 

טוקסין הבוטולינים (בוטוקס) הוא תרכובת סינטטית של רעלן המיוצר בטבע ע"י חיידק הקלוסטרידיום בוטוליניום. הרעלן פוגע בקשר שבין העצב לשריר וע"י כך משתק שרירים רצוניים. לכן הזרקת בוטוקס מבוקרת ונקודתית מאפשרת כיום לכירורג הפלסטי המיומן לטפל בשרירים הגורמים לתופעות לא רצויות כמו קמטים בצידי העיניים ובמצח.

 

מועמדים מתאימים הם אנשים צעירים יחסית הסובלים מקמטי הבעה שאינם יכולים או אינם מעוניינים לעבור פעולות כירורגיות נרחבות יותר כמו מתיחת פנים או מצח.

 

ישנן תרופות שעלולות להוריד את היעילות של בוטוקס. תרופות מדללות דם כמו קומדין אספירין או פלביקס ודומיהם כמו גם ויטמינים וצמחי מרפא מסיימים עלולות לגרום לשטפי דם במקום ההזרקה. אנשים עם מחלות של מערכת העצבים או השרירים וכן נשים בהריון ונשים מניקות צריכות להימנע מטיפול הזרקת בוטוקס.

 

הזרקת בוטוקס נעשית בעזרת מחט דקה מאוד ישירות לשריר אותו מבקשים לשתק באזורים בהם נמצאים קמטי ההבעה ע"י מנתח פלסטי.

 

האזורים הפופולאריים הם איזור המצח, צידי העיניים, בין העיניים (גלבלה). אי הנוחות הכרוכה בטיפול הזרקת בוטוקס היא לרב מזערית ונמשכת שניות ספורות בלבד. אין צורך בהרדמה מקומית. אני לרב משתמש בקומפרסים קרים להרגעה ומניעת שטף דם (סימן כחול).

 

אין לעסות את מקום ההזרקה על מנת שהבוטולניום טוקסין (בוטוקס) לא ינדוד לאזור סמוך בו לא התכוונו להזריק. לדוגמא- מהמצח לעפעף העליון דבר שעלול לגרום לצניחת העפעף. רצוי להפעיל את השרירים אליהם הזרקנו מדי 15 דקות במשך מס' שעות.

 

ההשפעה של בוטוקס ניכרת לעין לאחר 3-5 ימים. בוטוקס משתק את השריר באזור הקמט ומאפשר לעור שמעליו להתיישר ולקמט להחליק. בוטוקס פועל במשך כארבעה חודשים וכאשר פעולתו נחלשת יש צורך לחזור על הטיפול.

 

תופעות הלוואי של הזרקת בוטוקס או דיספורט הן לרב מזעריות ולכן השימוש בהם נעשה כה פופולארי בכל העולם. למרות זאת עלולות להיות תופעות לא רצויות כגון: שתף דם מקומי, נימול או עקצוץ במקום ההזרקה, צניחת עפעף, אסימטריה. תגובה אלרגית לחומר. דווח אף על חולשת שרירים מרוחקים מאזור ההזרקה.

 

פניות אחרונות
מתעניינת בהרמת גבות
בקעת אונו
25/03/2020 09:06:36
נותחתי בעבר אצלך ,אני רוצה להגיע לביקורת ולכמה שאלות .
תודה
באר שבע והסביבה
25/03/2020 09:04:00
מבקשת לקבל יעוץ בנושא ניתוח אף
באר שבע והסביבה
08/03/2020 12:55:14
שלום! קיבלתי המלצה מניצה הימן לפנות אליך,
רצעתי לדעת האם אפשר לקבל דרכך חוות דעת לתביעה בנושא רשלנות רפואית, בעת ניתוח שהשאיר צלקת בחזה ובנוסף הצעת מחיר לניתוח תיקון הצלקת.
תודה והמשך יום נעים,
יהל ולך
תל אביב
06/03/2020 10:29:30
כאבים חדים מלווים בחום בחזה לאחר השתלת סליקון לפני 3 שנים עיוות בשדיים ליזור אליי בבקשה לקביעת תור
דימונה
02/03/2020 05:55:10
מבקשת לקבל פרטים לגבי ניתוח מתיחת פנים
גדרה והסביבה
01/03/2020 19:03:35