ייעוץ והצעת מחיר

הגדלת חזה

 

ניתוח הגדלת חזה הוא מהניתוחים האסטטיים הפופולאריים ביותר כיום בישראל. למרות זאת כדאי שתדעי שמדובר בניתוח שיש להתייחס אליו ברצינות רבה סיבוכיו בצידו וההחלטה אם לעבור אותו צריכה להתקבל בכובד ראש.

 

 

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת התהליך היתרונות והסכנות הקיימות עבור ניתוח הגדלת חזה ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

 

שדיים של אישה מהווים מאז ומעולם סמל לנשיות ולפריון ומוקד משיכה מיני ואסתטי. תת התפתחות השדיים מקנה לאישה הרגשת חסר בנשיות.

 

שיפור צורתו של חזה קטן או לא מפותח נעשה ע"י השתלת תותב סיליקון. השתל הוא מעין שקית עגולה המלאה בסיליקון ג'ל או במים פיזיולוגיים. מגע בשתל הסיליקון מגלה שצמיגותו דומה לזו של שד נורמאלי.

 

בישראל הסוג הנפוץ הוא שתל הממולא בג'ל סיליקון בעיקר בגלל התחושה הטבעית שהוא מעניק ולאחר שבטיחותו נבדקה והוא אושר לשימוש במרבית מדינות העולם. ישנם מספר סוגים של שתלים עבור ניתוח הגדלת חזה והתאמת הסוג והגודל תעשה בפגישה.

 

ניתוח הגדלת חזה מתבצעת בהרדמה כללית. השיטה המקובלת ביותר היא לבצע חתך באורך של‎ כ-5 ס"מ באזור הקפל התת שדי ודרכו יצירת כיס מתחת לשד או מתחת לשריר החזה. לתוך הכיס הזה מוכנס שתל הסיליקון. סגירת החתך באמצעות תפרים וחבישת השדיים ע"י חזייה או חבישת לחץ. ניתן לבצע את ניתוח הגדלת חזה גם דרך חתך סביב העטרה או בחתך דרך בית השחי.

 

נשים רבות מבלבלות בין ניתוח הגדלת חזה עם ניתוח הרמת חזה. שדיים קטנים ונפולים מצריכים ניתוח הרמה וגם ניתוח הגדלת חזה. הגדלת חזה לבד למעשה מחמירה את צניחת השדיים בעתיד כיון שעל העור והרקמות של השד להתמודד עם תוספת המשקל. ניתוח הגדלת חזה עם הרמה ניתן לביצוע אם כי הוא מהמורכבים שבניתוחי השדיים והוא מקפל בתוכו את הסיבוכים של שתי הפעולות גם יחד.

 


לצורך הגדלת חזה ניתן להכניס את השתל מתחת לשד

 

 

(תמונה שמאלית) או מתחת לשריר (תמונה ימנית). הכנסת השתל מתחת לשריר שכיחה יותר בשיטה זו הסיכון להתכווצות הקפסולה נמוך יותר השתל פחות מפריע בממוגרפיה.

 

התוצאה האסטטית טובה יותר בנשים עם שדיים קטנים ופחות טובה בנשים העוסקות בפיתוח שרירים. הכאבים לאחר ניתוח הגדלת חזה חזקים יותר וההחלמה ממושכת יותר.

 

כאשר מכניסים את השתל מעל השריר מתחת לרקמת השד הסיכון להתכווצות הקפסולה ולכפלים שנראים במיוחד בחלק העליון (Ripling) גדול יותר. השתל עלול להפריע לממוגרפיה ודורש זוויות צילום נוספות.

 

 

הגדלת חזה - לאיזה גודל?

 

חשוב לדעת למרות הלחץ החברתי לשדיים גדולים ככל שמכניסים שתל גדול יותר הסכנה לסיבוכים עולה. לא כל שתל שמתאים לחברה יכול להתאים גם לך. את הגודל תקבעי ביחד עם מנתח פלסטי במרפאה תוך שיקול היתרונות והחסרונות של כל צד.

משך ההחלמה עד לחזרה לפעילות רגילה כשבוע שבועיים בד"כ. בתקופה זו יש צורך במשככי כאבים. חזרה לפעילות מאומצת ופעילות ספורטיבית לאחר כ- 6 שבועות. לבישת חזייה במשך כל היום במשך 6 שבועות לפחות. אנטיביוטיקה למניעת זיהום יש ליטול במשך 5 ימים לאחר ניתוח הגדלת חזה. בשלושת הימים הראשונים אין להוריד חבישה או חזייה.

 

 

לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

 

לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

 

לתמונות לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

 

 

פניות אחרונות
מתעניינת בהרמת גבות
בקעת אונו
25/03/2020 09:06:36
נותחתי בעבר אצלך ,אני רוצה להגיע לביקורת ולכמה שאלות .
תודה
באר שבע והסביבה
25/03/2020 09:04:00
מבקשת לקבל יעוץ בנושא ניתוח אף
באר שבע והסביבה
08/03/2020 12:55:14
שלום! קיבלתי המלצה מניצה הימן לפנות אליך,
רצעתי לדעת האם אפשר לקבל דרכך חוות דעת לתביעה בנושא רשלנות רפואית, בעת ניתוח שהשאיר צלקת בחזה ובנוסף הצעת מחיר לניתוח תיקון הצלקת.
תודה והמשך יום נעים,
יהל ולך
תל אביב
06/03/2020 10:29:30
כאבים חדים מלווים בחום בחזה לאחר השתלת סליקון לפני 3 שנים עיוות בשדיים ליזור אליי בבקשה לקביעת תור
דימונה
02/03/2020 05:55:10
מבקשת לקבל פרטים לגבי ניתוח מתיחת פנים
גדרה והסביבה
01/03/2020 19:03:35