קבלי ייעוץ מקצועי מהיר

הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה הוא מהניתוחים האסטטיים הפופולאריים ביותר כיום בישראל. למרות זאת כדאי שתדעי שמדובר בניתוח שיש להתייחס אליו ברצינות רבה סיבוכיו בצידו וההחלטה אם לעבור אותו צריכה להתקבל בכובד ראש.

 

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת ניתוח הקטנת חזה, היתרונות והחסרונות ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

חזה גדול עלול להוות מטרד לחלק מהנשים. המשקל הרב גורם לכאבי גב וכאבי כתפיים הנובעים מלחץ של רצועות החזייה, אודם ופטרת בכפל התת-שדי ובנוסף ביישנות והפרעה בדימוי הגוף. ניתוח הקטנת חזה נועד להקטין שדיים גדולים. בדרך כלל שדיים גדולים הם גם נפולים ולכן ניתוח הקטנת חזה נעשה בנוסף עם ניתוח הרמת חזה אלא שבניתוח הקטנת חזה יש צורך גם להוריד רקמת שד ושומן ולא עור בלבד.

 

מהלך ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מתבצע בהרדמה כללית. כמו ניתוח הרמת חזה החתכים המתבצעים הם חתכים בצורת חור מנעול סביב לעטרה. יצירת מתלה דרכו עוברת אספקת הדם והעצבוב לפטמה. כריתת עודף רקמת השד בהתאם למתלה שנבחר בקוטב העליון התחתון או בצדדים. עיצוב צורת השד ותפירת החתכים לאחר כריתת עודפי העור. ישנן טכניקות רבות לביצוע ניתוח הקטנת חזה והבחירה בטכניקה מסוימת היא תוצאה של מבנה השד, בית החזה וגודל החזה. לעיתים יש צורך להשאיר צינור לניקוז עודפי נוזלים. המנקז מוצא למחרת.

 

סיבוכים הקיימים עבור ניתוח הקטנת חזה:

- זיהום
- דימום
- היפרדות הפצע
- צלקות
- פגיעה בתחושה בפטמה
- נמק של הפטמה נדיר מאוד ומופיע במיוחד בהקטנות גדולות מאוד.
- אסימטריה
- חוסר יכולת להניק.
- שכיחות הסיבוכים עולה משמעותית במעשנות.

 

תקופת ההחלמה

משך ההחלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה הוא כשבוע-שבועיים אך הוא שונה מעט מאישה לאישה. רב המנותחות מסוגלות לחזור לעבודה משרדית או עבודות קלות בבית לאחר כשבוע ולפעילות מלאה לאחר כשבועיים. מומלץ ללבוש חזייה 24 שעות ביממה במשך 6 שבועות לפחות.

• לתמונות לפני ואחרי ניתוח הקטנת חזה

 

הרמת חזה

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת ניתוח הרמת חזה, היתרונות והחסרונות ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

עם השנים חל רפיון של העור והרקמות בשדיים. רקמה של בלוטות חלב שהיא נוקשה יחסית מוחלפת ברקמת שומן רכה ורפויה. תהליך זה מוביל לצניחת החזה. תיקון של צניחת שדיים נעשה על ידי ניתוח הנקרא הרמת שדיים או ניתוח הרמת חזה.

ניתוח הרמת חזה מחזיר את צורת השד מספר שנים אחורנית על ידי הקטנת מעטפת העור תוך שמירת נפח השד ועיצוב צורתו. לעיתים משלבים הרמת חזה עם הגדלה. השילוב של הגדלת חזה עם הרמת חזה הוא מסובך יותר מכל אחד מהניתוחים בנפרד ומקפל בתוכו את הסיבוכים של שני הניתוחים.

 

מהלך ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה מתבצע בהרדמה כללית על ידי מנתח פלסטי. החתך הניתוחי הוא סביב העטרה וכלפי מטה לכיוון הכפל התת-שדי. לעיתים תלוי בטכניקה הניתוחית יש צורך גם בחתך רוחבי לאורך הכפל התת-שדי. לעיתים קרובות כאשר העטרה גדולה מדי ניתן להקטינה. הפטמה והעטרה ממוקמות גבוה יותר והחתכים נתפרים בעדינות. הצלקת שמתקבלת היא צלקת סביב לעטרה וקו ישר למטה או בצורת T-הפוך. ניתוח הרמת חזה משפר את צורת השדיים בתמורה לצלקות.

 

סיבוכים הקיימים עבור ניתוח הרמת חזה:

- זיהום מקומי
- דימום
- צלקות נרחבות
- הפרעה בתחושה בפטמה
- אסימטריה.

 

תקופת ההחלמה

משך ההחלמה לאחר ניתוח הרמת חזה הוא כשבוע-שבועיים אך הוא שונה מעט מאישה לאישה.
רב המנותחות מסוגלות לחזור לעבודה משרדית או עבודות קלות בבית לאחר כשבוע ולפעילות מלאה
לאחר כשבועיים.

לתמונות לפני ואחרי ניתוח הרמת חזה