ייעוץ והצעת מחיר

מתיחת פנים

 

ניתוח מתיחת פנים וצוואר מבוצעת בהרדמה כללית או תחת טשטוש. זהו ניתוח ארוך יחסית הדורש ריכוז ודיוק. ניתוח מתיחת פנים וצוואר נעשה כאשר המטופל/ת שוכבת על הגב. כדאי שתדע/י שמדובר בניתוח שיש להתייחס אליו ברצינות רבה סיבוכיו בצידו וההחלטה אם לעבור אותו צריכה להתקבל בכובד ראש.

 

 

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת התהליך של ניתוח מתיחת פנים וצוואר, היתרונות והחסרונות ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

 

תהליך ההזדקנות של הפנים מכיל מרכיבים רבים חלקם קשורים לעור וחלקם לרקמות העמוקות יותר: שרירים, שומן וליגמנטים (רצועות) המחזיקות את הרקמות במקומם ומחברות ביניהם.

 

המאפיינים העיקריים של מראה מבוגר כוללים: עור מקומט ורפוי, עור בעל מראה "יבש", עור בעל פיגמנטים שונים עם נגעים אדמדמים וחומים, גבות צנוחות, עפעפיים עליונים עם עודף עור ניכר וכפל עור הולך וגדל. עפעפיים תחתונים מקומטים ורפויים עם בלט של שומן.

 

קמטים בצידי העיניים, לחיים ריקים ונפולים, קמטים בקדמת האוזן והלחיים, חריץ עמוק בין הלחי לשפה העליונה. שפה עליונה מחורצת, שפתיים דקות, צניחת שומן מהלחי השובר את קו הלסת התחתונה, זווית כהה בין הצוואר ללסת התחתונה, עור מקומט, שני פסים בולטים היוצאים מאזור הסנטר ועד לעצם הבריח ונקראים Platysmal bands.

 

עשוי להיות שוני ניכר בין אדם לאדם באשר לחשיבות של כל מרכיב ומרכיב ביצירת המראה הכולל מראה צעיר ורענן או מראה זקן ונפול. לכן אין תחליף לפגישה בה נדון יחדיו באשר למרכיבים השונים הדורשים טיפול מתיחת פנים וצוואר. אלא תלויים ברצונות המטופל ביכולות ובמשאבים תוך שקילת היתרונות והחסרונות כולל הסיבוכים והסיכונים של כל פעולה.

 

 

אופן ניתוח מתיחת פנים וצוואר

 

מתיחת פנים וצוואר מבוצעת בהרדמה כללית או תחת טשטוש. זהו ניתוח ארוך יחסית הדורש ריכוז ודיוק. ניתוח מתיחת פנים וצוואר נעשה כאשר המטופל/ת שוכבת על הגב. במרבית המקרים החתך מתחיל מאזור הרקה אל קדמת האוזן, נמשך מאחורי האוזן ונעלים לתוך השיער שמאחורי האוזן. דרך החתכים מבצעים הפרדה של העור מהרקמות שמתחת ומתיחתו לכיוון הרקות וקדמת האוזן וחיתוך עודפי העור. בנוסף מתיחה וקיצור של שכבות המעטפה והשריר שמתחת.

 

שיטה נוספת עבור מתיחת פנים וצוואר היא שיטה המטפלת ברקמות העמוקות יותר בא נעשה חתך בתוך הפה מפרידים את הרקמות הרכות של הלחי מעצמות הפנים ו"תולים" אותן חזרה גבוה יותר.

 

ניתן לשלב יחד עם ניתוח מתיחת פנים וצוואר גם ניתוח עפעפיים, שאיבת שומן באזור התת-לסתי, הגבהת עצמות הלחיים והגדלת הסנטר ע"י תותבות סיליקון.

 

במקרה של מצח מרובה קמטים וגבות צנוחות אפשר להוסיף ניתוח להרמת מצח (הרמת גבות).

 

מתיחת צוואר נעשית דרך חתך של כ 3 ס"מ מתחת לסנטר דרכו אני מוריד את עודף השומן ומהדק את שרירי הפלטיסמה הרפויים.

 

בסך הכול הוריאציות של ניתוחים להצערת הפנים הם מרובות ויש להתאים כל שיטה למטופל/ת באופן אישי ע"י מנתח פלסטי.

 

הכאבים שלאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר אינם גדולים במיוחד וניתן להרגיעם בנקל באמצעות תרופות מתאימות. בדרך כלל נשארים לאשפוז של לילה אחד.

 

התקופה הנחוצה למנוחה שונה ממטופל למטופל. בדרך כלל רוב המטופלים מעדיפים מנוחה של כשבועיים שלושה. את השיער ניתן לחפוף כ- 2-3 ימים לאחר הניתוח בשמפו עדין.

 

לאחר הסרת התפרים ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים. יש להימנע מחשיפה לשמש למשך כחצי שנה או לחילופין יש להשתמש בתכשירים המסננים את קרני השמש.

 

 

סיבוכים אפשריים לאחר ניתוח מתיחת פנים

 

המטומות: הן הסיבוך הנפוץ ביותר אך אינו שכיח במיוחד שמשמעותו הצטברות דם מתחת לעור הפנים בעקבות הניתוח. בדרך כלל סיבוך זה מופיע ביממה הראשונה שלאחר הניתוח וכאשר ההמטומה גדולה יש להיכנס שנית לחדר הניתוח לפתוח את קו התפרים ולנקזה. סיבוך זה קשור ברוב המקרים לבעיית יתר לחץ דם ולפיכך החשיבות של טיפול רפואי מתאים בלחץ הדם לפני ניתוח מתיחת פנים.

 

פגיעה בעצב תחושתי: לעתים נפגע במהלך ניתוח מתיחת פנים עצב תחושתי שנותן עיצבוב לאזור אפרכסת האוזן. התוצאה היא חוסר תחושה חלקי של האפרכסת לרב התחושה חוזרת תוך מספר חודשים.

 

נמק של העור: לעתים בעקבות הפרדת עור הפנים נוצר נמק של קצוות העור שבדרך כלל נרפא ונסגר באופן שמרני ללא כל התערבות ניתוחית, אם כי הריפוי יכול להמשך מספר שבועות.

 

נשירת שיער: לעתים רחוקות נושר השיער סמוך לשולי החתך שמעל הרקה, אולם קיימים מקרים נדירים שבהם יש איבוד שיער נרחב יותר.

 

צלקות: בדרך כלל הצלקות המתהוות בעקבות ניתוח מתיחת פנים הינם קטנות וכמעט בלתי נראות, אולם לעתים רחוקות הצלקות הינן בולטות יותר. עצם תהליך היווצרות הצלקות תלוי בריפוי הפצע ולא ניתן לחזותן מראש.

 

פגיעה בעצב תנועתי: נדירה ובמהלך ניתוח מתיחת פנים יש להיזהר מפגיעה בהם, בייחוד בסעיף שעובר באזור הלסת התחתונה. פגיעה בסעיף זה הגורמת לשיתוק שרירי זווית הפה נדירה ביותר אך מפריעה ביותר. פגיעה בעצב המגיע לשרירי המצח גורמת לבעיה בהרמת הגבה שהיא בדרך כלל זמנית

 

עישון מעלה משמעותית את הסיכון לכל הסיבוכים כיון שהוא פוגע באספקת הדם וכן מעלה לחץ דם.(ראה כתבה).

 

לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים

 

לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים

 

לתמונות לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים

 

 

פניות אחרונות
מתעניינת בהרמת גבות
בקעת אונו
25/03/2020 09:06:36
נותחתי בעבר אצלך ,אני רוצה להגיע לביקורת ולכמה שאלות .
תודה
באר שבע והסביבה
25/03/2020 09:04:00
מבקשת לקבל יעוץ בנושא ניתוח אף
באר שבע והסביבה
08/03/2020 12:55:14
שלום! קיבלתי המלצה מניצה הימן לפנות אליך,
רצעתי לדעת האם אפשר לקבל דרכך חוות דעת לתביעה בנושא רשלנות רפואית, בעת ניתוח שהשאיר צלקת בחזה ובנוסף הצעת מחיר לניתוח תיקון הצלקת.
תודה והמשך יום נעים,
יהל ולך
תל אביב
06/03/2020 10:29:30
כאבים חדים מלווים בחום בחזה לאחר השתלת סליקון לפני 3 שנים עיוות בשדיים ליזור אליי בבקשה לקביעת תור
דימונה
02/03/2020 05:55:10
מבקשת לקבל פרטים לגבי ניתוח מתיחת פנים
גדרה והסביבה
01/03/2020 19:03:35