ייעוץ והצעת מחיר

ניתוח עפעפיים

 

ניתוח עפעפיים והרמת הגבות מחזיר לעין את המראה הצעיר ומקל על פתיחת העין. עייפות המנותח פוחתת והרגשת הכובד נעלמת.

 

 

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת התהליך ניתוח עפעפיים, היתרונות והחסרונות ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

 

ניתוח עפעפיים מבוצע כדי להסיר עודפי שומן ועור מהעפעף העליון והתחתון. ניתוחי עפעפיים יכולים להעלים את כל אותן התופעות של עיניים נפוחות או עייפות. בביצוע ניתוח עפעפיים מחזירים לעפעף את המראה החלק והצעיר.

 

מדובר בקפלי עור מקומט מעל העפעף העליון, "שקיות" מתחת לעיניים. לעיתים הכפלים בעפעף העליון נובעים מצניחה של הגבות במקרה זה מומלץ לשלב גם ניתוח להרמת הגבות.

 

ניתוח עפעפיים מבוצע בהרדמה מקומית או כללית. מתחילים את הניתוח בעפעף העליון ובהמשך עוברים לעפעף התחתון. בשני האזורים מבצעים כריתת עודפי עור וכיסי השומן (שקיות) מתחת לעיניים. החתכים מבוצעים בקפלי העור הבסיסיים לאורך הקו הטבעי ומסתיימים בדרך כלל בקמטי ההבעה שבצד החיצוני של העין.

 

הרמת הגבות מתבצעת בהרדמה כללית דרך שני חתכים של כ-3 ס"מ המסתתרים בתוך השערות ע"י מנתח פלסטי. הפרדת עור המצח והרמת הגבות בעזרת תפרים. התפרים מקובעים לגלגלת בעזרת בורג מיוחד מחומר נמס (כמו תפרים נמסים). עד אשר הבורג והתפרים נמסים תהליך הריפוי של הגוף נשלם ושומר את הגבות במקומם הרצוי.

 

 

הסיבוכים האפשריים לאחר ניתוח עפעפיים

 

• דימום – נדיר מאוד.

 

• זיהום – נדיר מאוד.

 

• אקטרופיון: משיכת עפעף תחתון כלפי מטה. ניתן לתקן בעיה זו ע"י תרגול שרירי הפנים, ועיסויים כלפי מעלה. במקרים הקשים ניתן לתקן בעיה זו ע"י השתלת עור.

 

• עיוורון – תוארו מקרים בודדים בעולם. הסיבה היא כנראה דמם בארובת העין ולחץ כתוצאה מכך על עצב הראייה. כאשר קיים חשד (כאבי עיניים חזקים), יש לפתוח מיד את קו התפרים ולנקז את הדימום.

 

• אסימטריה.

 

• יובש בעין.

 

 

לאחר ניתוח עפעפיים

 

מורחים משחה אנטיביוטית וקרח על העיניים למשך מספר שעות. לאחר ניתוח עפעפיים קיימת נפיחות קלה ולעתים גם שטפי דם שחולפים תוך מספר ימים. בדרך כלל מספר שבועות לאחר ניתוח עפעפיים כמעט ולא ניתן לראות צלקות. תפרים מוצאים בדרך כלל במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח. ניתן לחזור לפעילות רגילה כשבוע לאחר הניתוח.

 

קמטים עדינים באזור העפעפיים, בעיקר בעפעפיים התחתונים ניתן לסלק ע"י טיפול בלייזר או פילינג כימי.

 

ניתוח עפעפיים והרמת הגבות מחזיר לעין את המראה הצעיר ומקל על פתיחת העין. עייפות המנותח פוחתת והרגשת הכובד נעלמת.

 

 

לפני ואחרי ניתוח עפעפיים

 

ניתוח עפעפיים


לתמונות לפני ואחרי ניתוח ניתוח עפעפיים

 

 

פניות אחרונות
מתעניינת בהרמת גבות
בקעת אונו
25/03/2020 09:06:36
נותחתי בעבר אצלך ,אני רוצה להגיע לביקורת ולכמה שאלות .
תודה
באר שבע והסביבה
25/03/2020 09:04:00
מבקשת לקבל יעוץ בנושא ניתוח אף
באר שבע והסביבה
08/03/2020 12:55:14
שלום! קיבלתי המלצה מניצה הימן לפנות אליך,
רצעתי לדעת האם אפשר לקבל דרכך חוות דעת לתביעה בנושא רשלנות רפואית, בעת ניתוח שהשאיר צלקת בחזה ובנוסף הצעת מחיר לניתוח תיקון הצלקת.
תודה והמשך יום נעים,
יהל ולך
תל אביב
06/03/2020 10:29:30
כאבים חדים מלווים בחום בחזה לאחר השתלת סליקון לפני 3 שנים עיוות בשדיים ליזור אליי בבקשה לקביעת תור
דימונה
02/03/2020 05:55:10
מבקשת לקבל פרטים לגבי ניתוח מתיחת פנים
גדרה והסביבה
01/03/2020 19:03:35