ייעוץ מקצועי ומהיר

גניקומסטיקה

 

ניתוח גניקומסטיה (הקטנת שדיים לגבר) נעשה בהרדמה כללית או תחת טשטוש ע"י מנתח פלסטי. לרב החתך נעשה בגבול התחתון שבין העטרה לעור ובמרקה שיש צורך להקטין את העטרה החתך יהיה חתך טבעתי סביב לעטרה וכך גם הצלקת.

 

 

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת התהליך היתרונות והחסרונות ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

 

ישנם גברים רבים הסובלים מהתפתחות שדיים. הדבר גורם להם למבוכה רבה הם נמנעים מללכת לים ללא חולצה ולעיתים חשים מבוכה גם כשהם לובשים חולצת טריקו. הדבר עלול לגרום להם להימנע מפעילות ספורטיבית וחברתית. תופעה זו נקראת גניקומסטיה או בתרגום לעברית שדים נשיים.

 

תופעת גניקומסטיה שכיחה מאוד בגיל ההתבגרות בעקבות השינויים ההורמונאליים ולרב חולפת מעצמה עם סיום ההתבגרות המינית. לעיתים השדיים לא נעלמים לגמרי והגבר הצעיר נשאר עם שדיים קטנים ומטרידים.

 

השד המגדל מרכב בחלקו מרקמה בלוטית נוקשה יחסית וחלקו מרקמה שומנית רכה יותר האופיינית יותר לגברים שמנים. לעיתים גם העטרה של הפטמה היא גדולה ובולטת.

 

הטיפול בתופעת גניקומסטיה הוא טיפול ניתוחי. הניתוח נעשה בהרדמה כללית או תחת טשטוש ע"י מנתח פלסטי. לרב החתך נעשה בגבול התחתון שבין העטרה לעור ובמרקה שיש צורך להקטין את העטרה החתך יהיה חתך טבעתי סביב לעטרה וכך גם הצלקת. במקרים קיצונים בהם יש צורך לכרות עור רב יש צורך להגדיל את החתך כלפי מטה והצידה בדומה להקטנת שד אצל אישה. לעיתים יש צורך לשלב את ניתוח גניקומסטיה עם שאיבת שומן.

 

 

סיבוכי אפשריים בטיפול גניקומסטיה

 

• דימום

 

• זיהום מקומי

 

• אבדן תחושה בפטמה

 

• אסימטריה

 

• צלקות

 

משך ההחלמה מניתוח גניקומסטיה הוא כשבוע שאחריו לרב ניתן לחזור לפעילות. לאחר הניתוח יש צורך ללכת עם חגורת/חזיית לחץ למשך 6 שבועות.

 

 

לפני ואחרי ניתוח גניקומסטיקה - הקטנת שדיים לגבר

 

לפני ואחרי ניתוח גניקומסטיקה - הקטנת שדיים לגבר

 

לתמונות לפני ואחרי ניתוח גניקומסטיקה