ייעוץ והצעת מחיר

הצמדת אוזניים

 

ניתוח הצמדת אוזניים מבוצע על מנת לתקן אוזניים בולטות וניתן לבצעו החל מגיל ‎ 5-6 כאשר האוזן הגיעה לגודלה הכמעט סופי. ברור שכאשר מדובר בפגם חמור מומלץ לתקן בגיל מוקדם יותר על מנת למנוע מהילד או הילדה בעיות נפשיות.

 

 

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת התהליך ניתוח הצמדת אוזניים, היתרונות והחסרונות ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

 

אוזניים בולטות נובעות משינוי מבנה האפרכסת. חלק גדול מהמקרים נובע מחוסר התפתחות הקפל בתוך האפרכסת וחלק נובע מכך שהחלק הקעור באפרכסת גדול מדי. לעתים קיים השילוב של שתי הבעיות הללו.

 

ניתן לתקן אוזניים בולטות החל מגיל ‎5-6 כאשר האוזן הגיעה לגודלה הכמעט סופי.

 

ברור שכאשר מדובר בפגם חמור מומלץ לתקן בגיל מוקדם יותר על מנת למנוע מהילד או הילדה בעיות נפשיות.

 

ניתוח הצמדת אוזניים מבוצע בהרדמה כללית או מקומית ע"י מנתח פלסטי. השיטה המקובלת ביותר לביצוע ניתוח הצמדת אוזניים הינה ע"י חיתוך בצד האחורי של האוזן המאפשר גישה לסחוסים. בדרך כלל אני מקפל את הסחוס בעזרת תפרים על מנת לשנות את צורת האוזן. כאשר החלק הקעור של האפרכסת גדול מדי יש לכרות קטע ממנו.

 

לאחר ניתוח הצמדת אוזניים נחבש המנותח בצורת קסדה שמוסרת לאחר כשבוע. התפרים הם בד"כ מסוג שנמס לבד. כאבים שלאחר ניתוח הצמדת אוזניים מוקלים בנקל באמצעות תרופות מתאימות. לאחר הסרת החבישה מומלץ לחבוש סרט אלסטי קל לשעות הלילה למשך 6 שבועות.

 

 

סיבוכים אפשריים בביצוע ניתוח הצמדת אוזניים

 

• הסיבוך העיקרי של ניתוח הצמדת אוזניים הוא זיהום הסחוס, עליו ניתן בדרך כלל להתגבר באמצעות תרופות אנטיביוטיות.

 

• סיבוך נוסף נדיר מאוד הוא חזרה של הבליטה הנובעת מהשחרור של תפר כתוצאה מה"זיכרון" של הסחוס. במקרה כזה ניתוח מתקן קצר פותר לרב את הבעיה.

 

• צלקת קלואידית מאחורי האוזן. נדיר ותלוי בנטייה גנטית.

 

 

לפני ואחרי ניתוח הצמדת אוזניים

 

לפני ואחרי ניתוח הצמדת אוזניים

 

לתמונות לפני ואחרי ניתוח הצמדת אוזניים