ייעוץ והצעת מחיר

מילוי קמטים

 

דף מידע זה נועד לעזור לך בהבנת התהליך מילוי קמטים, היתרונות והחסרונות ולעודד אותך לשאול שאלות. הדף אינו מהווה תחליף לשיחה אישית.

 

 

עם תהליך ההזדקנות העור בהדרגה מאבד חלק מהמרכיבים השומרים אותו גמיש וצעיר למראה. המרכיבים החשובים הללו הם הקולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית.

 

הטיפול בקולגן קיים שנים רבות. הבעיה עם הקולגן שהוא מיוצר מרקמות של בעלי חיים דבר שעלול לגרום לתגובה אלרגית אצל חלק מהמטופלים. לכן יש לבצע הזרקת מבחן של כמות זעירה מספר שבועות לפני הטיפול הרצוי. דבר זה מסרבל את הטיפול עבור מילוי קמטים גוזל זמן רב ודורש תכנון מקדם. כמו כן קיימת הסכנה של זיהומים עלי ידי נגיפים או מזהמים אחרים שעדיין לא מוכרים לעולם הרפואי ונטרולם לא ודאי.

 

לאחרונה נכנסה לשוק החומצה ההיאלורונית. חומצה היאלורונית נמצאת באופן טבעי בעור והיא אחראית על שמירת הלחות והגמישות של העור. היא מיוצרת במעבדה ללא שימוש בבעלי חיים. אין צורך בתבחין מקדם. ניתן להזריק אותה לעור העמוק עבור מילוי קמטים גסים ומעט שטחי יותר לקמטוטים עדינים או עבור הגדלת שפתיים. לעיתים יש צורך לשלב הזרקת חומצה היאלורונית עם הזרקת בוטוליניום טוקסין.

 

תופעות הלוואי האפשריות הן: אודם קל ונפיחות מינימאלית, אסימטריה, סימן כחול במקום ההזרקה, תגובה אלרגית לחומר. אי הנוחות בזמן ההזרקה היא מזערית ולרב לא דורשת הרדמה מקומית. אני מניח פד קר על המקום למשך מספר דקות לאחר טיפול מילוי קמטים.

 

כיון שמדובר בחומר טבעי הגוף מפרק אותו כפי שהוא מפרק את החומצה ההיאלורונית שיוצרה בגוף עצמו. משך ההשפעה לכן היא כשמונה חדשים עד שנה ואח"כ יש צורך להזריק שוב.

 

ישנם בשוק חומרי מילוי קמטים "קבועים" כגון סיליקון נוזלי וביו-אלקמיד אני בתור מנתח פלסטי ממליץ להימנע מהשימוש בהם כיוון שמדובר בחומר זר ללא מעטפת ישנה סכנה לזיהום יצירת גבשושיות ואי סדירות. במקרה של תופעה לא רצויה עלולות להיות הרות אסון. אין דרך חזרה.

 

 

המלצות לפני ואחרי מילוי קמטים

 

לפני ואחרי הזרקת רדיאס