ייעוץ והצעת מחיר

מתיחת פנים - לא רק מתיחת העור אלא החזרת הרקמות למקומן

על מתיחת פנים וניתוחים להצערת מראה הפנים - שיטות חדשות ומעודכנות.

 

תהליך ההזדקנות של הפנים מכיל מרכיבים רבים חלקם קשורים לעור וחלקם לרקמות העמוקות יותר: שרירים, שומן וליגמנטים (רצועות) המחזיקות את הרקמות במקומם ומחברות ביניהם.
 

 

המאפיינים העיקריים של מראה מבוגר כוללים:

 

עור מקומט ורפוי, עור בעל מראה "יבש", עור בעל פיגמנטים שונים עם נגעים אדמדמים וחומים, גבות צנוחות, עפעפיים עליונים עם עודף עור ניכר וכפל עור הולך וגדל.

 

עפעפיים תחתונים מקומטים ורפויים עם בלט של שומן, קמטים בצידי העיניים, לחיים ריקים ונפולים, קמטים בקדמת האוזן והלחיים, חריץ עמוק בין הלחי לשפה העליונה. שפה עליונה מחורצת, שפתיים דקות, צניחת שומן מהלחי השובר את קו הלסת התחתונה, זווית כהה בין הצוואר ללסת התחתונה, עור מקומט, שני פסים בולטים היוצאים מאזור הסנטר ועד לעצם הבריח ונקראים  Platysmal bands.

 

עשוי להיות שוני ניכר בין אדם לאדם באשר לחשיבות של כל מרכיב ומרכיב ביצירת המראה הכולל.

 

 

כיצד מתבצע הניתוח?

 

ניתוח מתיחת פנים וצוואר מבוצע בהרדמה כללית או תחת טשטוש.  זהו ניתוח ארוך יחסית הדורש ריכוז ודיוק. 

 

הניתוח נעשה כאשר המטופל/ת שוכב/ת על הגב. במרבית המקרים החתך מתחיל מאזור הרקה אל קדמת האוזן, נמשך מאחורי האוזן ונעלים לתוך השיער שמאחורי האוזן. דרך החתכים מבצעים הפרדה של העור מהרקמות שמתחת ומתיחתו לכיוון הרקות וקדמת האוזן וחיתוך עודפי העור. בנוסף מתיחה וקיצור של שכבות המעטפה והשריר שמתחת.

 

שיטה חדשנית נוספת היא הרמת הפנים הסב-פריאוסטלית בה נעשה חתך בתוך הפה דרכו מפרידים את הרקמות הרכות של הלחי מעצמות הפנים ו"תולים" אותן חזרה גבוה יותר.

 

יתרונה של השיטה הוא שהיא מרימה את הרקמות העמוקות כלפי מעלה יותר מאשר מותחת אותן אחורה. באופן זה באמת מחזירים את המראה אחורה בזמן ומתקבל מראה טבעי ולא מתוח עם תוצאה שמחזיקה זמן רב.

 

ניתן לשלב יחד עם ניתוח המתיחה גם ניתוח עפעפיים, שאיבת שומן באזור התת-לסתי, הגבהת עצמות הלחיים והגדלת הסנטר ע"י תותבות סיליקון.

 

במקרה של מצח מרובה קמטים וגבות צנוחות אפשר להוסיף ניתוח להרמת מצח (הרמת גבות).

 

מתיחת צוואר נעשית דרך חתך של כ 3 ס"מ מתחת לסנטר דרכו מורידים את עודף השומן ומהדקים את שרירי הצוואר הרפויים.

 

בסך הכול הוריאציות של ניתוחי מתיחת פנים הם מרובות ויש להתאים כל שיטה למטופל/ת באופן אישי.

 

פרסום ראשון :15/12/2007 18:01:54
עדכון אחרון :07/10/2020 11:36:30